Fotografia odzieży

W dzisiejszych czasach ubrania coraz częściej kupujemy przez Internet. Kiedy nie mamy możliwości przymierzenia interesujących nas spodni, koszuli czy sukienki, tym, co w największym stopniu wpływa na decyzję o zakupieniu ubrania jest jego zdjęcie. Nasze studio wykonuje fotografie odzieży dla sklepów, które następnie wykorzystywane są w sklepach online, katalogach lub materiałach promocyjnych.

Fotografia odzieży nie polega jednak tylko na tym, by zaprezentować kolory i wzory sukienki czy spodni. Profesjonalnie wykonane zdjęcia produktowe odzieży powinny dodatkowo oddawać kształt i krój ubrania, tak by ułatwić decyzję potencjalnemu kupującemu.

W naszym studio wykonujemy wszystkie rodzaje fotografii:

Zdjęcia produktowe ubrań na wieszakach lub na manekinach typu duch lepiej oddają wygląd produktu, wykorzystywane są zatem najczęściej w sklepach z ubraniami online do przedstawienia ubrania. Lookbooki i sesje wizerunkowe również wykorzystywane są przy przedstawianiu asortymentu, częściej możemy się jednak spotkać z nimi w materiałach promocyjnych.

Zdjęcia na białym tle akcesoriów i dodatków

Tego typu ujęcie pozwoli doskonale przedstawić produkty dostępne w Twoim sklepie. Zdjęcia na białym tle akcesoriów i dodatków umożliwią pokazanie na fotografii różnych elementów utrzymanych w jednej stylistyce. Takie rozwiązanie sprawi, że okulary, torebki, czapki czy buty będą tworzyły spójną całość, która ułatwi klientom oglądanie i nie wywoła na Twojej stronie chaosu, mimo zróżnicowanego asortymentu.

Zdjęcia na wieszakach

Niedrogi sposób, który pozwoli Ci dobrze wyeksponować sprzedawane ubrania, bez względu na to czy są to spodnie, sukienka, bluzka, czy koszula? To zdjęcia na wieszakach, które umożliwią Ci odpowiednio zaprezentować klientom każdy rodzaj odzieży. Ponadto możesz wybrać kolor tła na jakim zostanie wyeksponowane oraz rodzaj światła tak, aby odzież w pełni odzwierciedlała charakter Twojego sklepu. To świetne rozwiązanie jeśli chcesz w oryginalny sposób pokazać swoje ubrania bez udziału modeli.

Flatshoty

Jednakowe ujęcia przedstawiające rozłożone w naturalny sposób ubrania to flatshoty. Wykonuje się je najczęściej na białym tle i układa w taki sposób, alby nadać im pożądany kształt. W tym celu można je rozprasować lub lekko pofalować. Tego typu ekspozycja odzieży najlepiej sprawdzi się na stronach internetowych osób prowadzących sprzedaż odzieży dziecięcej. Natomiast jeśli chodzi o ubrania dla dorosłych zabieg ten warto zastosować jedynie przy krótkich spodenkach oraz spódniczkach.

Lookbooki

Są jedną z najpopularniejszych metod prezentacji ubrań, którą klienci lubią oglądać najbardziej. Lookbooki to zdjęcia prezentujące odzież na modelce lub modelu, realnych osobach, z którymi klienci często się utożsamiają. Tak wyeksponowane ubrania w zestawieniu z pięknym makijażem i odpowiednio dobraną fryzurą są dla odbiorców bardzo atrakcyjne. Takie zdjęcia wykonujemy w studiu na neutralnym tle dopasowanym do fotografowanych stylizacji.

Sesje wizerunkowe

Interesujące miejsca, odpowiednia scenografia i dopasowane rekwizyty charakteryzują sesje wizerunkowe. Taki sposób prezentacji kierujemy do klientów, którzy chcą na swojej stronie zaprezentować markę. Do ich wykonania niezbędny jest udział modela lub modelki oraz pasujące do koncepcji firmy miejsce. Tego typu fotografia jest bardzo efektowna i podobnie jak Lookbook eksponuje ubranie na kobiecie z piękną fryzurą i makijażem.